Неодимиумски магнет

Производи

Избрани производи

 • Неодимиумски магнет
 • Магнетни играчки
 • Магнет за терапија
Гледај ПовеќеГледај Повеќе

компанија

За нас

Обезбедување на квалитет,
Клиентот прво

Основана во 2011 година, Lanfier Magnet работи од Шенжен, провинцијата Гуангдонг.Со производствен капацитет од 20.000 квадратни метри и квалификуван тим од 200+, ние сме специјализирани за NdFeB и гумени магнети, нудејќи сопствени решенија.Нашите магнети служат за различни индустрии ширум светот, придржувајќи се до строгите стандарди за квалитет.Сертифицирани ISO, REACH, ROHS и SGS, ние сме ваш доверлив магнет партнер.

Гледај ПовеќеГледај Повеќе
 • Производни линии

  Производни линии
 • Годишен капацитет

  Тони
  Годишен капацитет
 • Извезено во

  земји
  Извезено во
 • Работници

  Работници
магнетна_02
магнетна_01

Магнетни

Нашите Предности

Магнетна сила

Искористете ја суштината на магнетизмот за неограничени можности.Со премиум материјали за ретки земји, ригорозни тестирања и прецизно пакување, нудиме неспоредливи магнетни решенија.Подигнете ги вашите апликации со нашите супериорни магнети, обезбедувајќи исклучителни перформанси и трајна сигурност.Од водечка експертиза во индустријата до неспоредлива поддршка по продажбата, ние сме ваш партнер во магнетната извонредност.Искусете ја разликата со Lanfier Magnet – каде магнетната сила се среќава со неограничениот потенцијал.

Гледај ПовеќеГледај Повеќе

Нашите ценовни предности: приспособени решенија, исплатливост, докажан успех.Искористете ги придобивките од персонализираната комуникација, буџетските планови и евиденцијата на успешни стратегии за цени.Подигнете ги вашите проекти со оптимални цени што обезбедуваат врвни перформанси во рамките на вашиот буџет.

Клиентите не избраа нас
2000 +

Клиентите не избраа нас

Гледај Повеќеpro_icon04

цените

ПРОЦЕС

Нашите Предности

Услуга за приспособување

 • Магнетна сила
 • Толеранција
 • Облога
 • Големина

Прилагодени решенија за секоја потреба.Истражете ги различните магнетни јачини од N25 до N52, вклучувајќи N45M, N45H, N42SH и N33UH, обезбедувајќи врвни перформанси низ апликациите.

 • Микро толеранција: ± 0,02 mm.
 • Прилагодена прецизност.
 • Совршено вклопување.
 • Точни димензии.
Гледај ПовеќеГледај Повеќе

Со исклучителна стандардна индустриска толеранција од ± 0,05 мм, ние се истакнуваме со постигнување уште поголема прецизност од ± 0,02 мм кај Ланфиер Магнет.Нашите различни опции за толеранција гарантираат совршено совпаѓање со димензиите и апликациите на вашите магнети.

 • Микро толеранција: ± 0,02 mm.
 • Прилагодена прецизност.
 • Совршено вклопување.
 • Точни димензии.
Гледај ПовеќеГледај Повеќе

Нашите сеопфатни избори за облоги, како што се цинк, никел, злато, гума и епоксидна боја, обезбедуваат магнети да работат беспрекорно во различни средини, обезбедувајќи продолжена издржливост и оптимална функционалност за вашите специфични апликации.

 • Разновидни облоги: Разновидни опции.
 • Зголемена издржливост: зголемена еластичност.
 • Прилагодени решенија: Прилагодена заштита.
 • Оптимални перформанси: подобрена функционалност.
Гледај ПовеќеГледај Повеќе

Почнувајќи од индивидуални магнети до 200 mm и склопови на магнети прецизно изработени за да одговараат на вашите барања за апликација.

 • Прецизни големини.
 • Разновидни димензии.
 • Прилагодени магнетни склопови.
 • Стручно инженерство.
Гледај ПовеќеГледај Повеќе